Tjänstgörande E-post:
Mail till hela styrelsen:  styrelse@swck.org
OrdförandeJennica Skoglundordforande@swck.org
SekreterareSofia Bergsekreterare@swck.org
KassörVictoria Jansson (fd. Axelsson)kassor@swck.org
Vice ordförandeEva Sahlin 
Ordinarie ledamotAnnette Nordenstad 
Ordinarie ledamotCecilia Andersson Bergstrand 
Ordinarie ledamotEva Granlund 
Suppleant 1Michaela Söderström 
Suppleant 2Louise Karlsson 
Revisorer  
Ordinarie revisorer 1 år:Frida Lundqvistrevisor@swck.org
 Kristina Sporre 
Revisorssuppleanter 1 år:Ulla Therman 
 Malin Eriksson 
Valberedning valberedning@swck.org
SammankallandeMärta Brandts 
LedamotHelene Henriksson 
  Carina Sandell Widin 
MaterialansvarigJennica skoglund 

Kommittéer i Svenska Welsh corgiklubben
Styrelsen och övriga funktionärer arbetar helt ideellt och efter denna befattningsbeskrivning som fastställdes av styrelsen 2024-04-07
Befattningsbeskrivning för funktionärer i SWCK


Avelskommitté Welsh Corgi Cardigancardigan@swck.org
Sofia Berg – sammankallande
Carina Sandell Widin
Fia Nilsson
Eva Sahlin
Janneke Plomp
Ulla Therman
Avelskommitté Welsh Corgi Pembroke
pembroke@swck.org
Eva Granlund – sammankallande
Märta Brandts
Jennica Skoglund
Charlotte Sundell

Utställningskommitté: utstallning@swck.org
Jennica Skoglund- sammankallande
Märta Brandts
Mikaela Edvinsson
Louise Karlsson
Malin Eriksson

Rallylydnadskommitté: rallylydnad@swck.org
Michaela Söderström – sammankallande
Anna-Mia Jonsson
Petra Wikström

Vallningskommitté: vallning@swck.org
Victoria Jansson – sammankallande
Cor van der Beek
Janneke Plomp
Linda Lindekrans
Sara Rosenkvist

Regionombudsansvarig: region@swck.org
Annette Nordenstad – sammankallande

Medlemskommitté
Cecilia Bergstrand Andersson – sammankallande
Eva Sahlin
Louise Karlsson

Monterkommittén
Michaela Söderström – sammankallande
Johanna Gull

Redaktion Welsh Corgi Prat: redaktor@swck.org
Michaela Söderström – sammankallande
Louise Karlsson

Webbansvarig:
Caroline Järnbröst, web@swck.org