Tjänstgörande E-post:
Mail till hela styrelsen:  styrelse@swck.org
OrdförandeCor van der Beekordforande@swck.org
SekreterareJohanna Gullsekreterare@swck.org
Kassör och suppleant 1Victoria Axelssonkassor@swck.org
Vice ordförandeJosefine Hermansson 
Ordinarie ledamotFia Nilsson 
Ordinarie ledamotAnnette Nordenstad 
Ordinarie ledamotAngelica Nilsson 
Ordinarie ledamotJennica Skoglund 
Suppleant 2Eva Sahlin 
Revisorer  
Ordinarie revisorer 1 år:Gunnel Samuelssonrevisor@swck.org
 Simon Wancke 
Revisorssuppleanter 1 år:Ulla Therman 
 Sofia Berg 
Valberedning valberedning@swck.org
SammankallandeMalin Eriksson 
LedamotEmelie Hansson 
   
MaterialansvarigAnnette Nordenstad 

Aktivitetskommittén:
Angelica Nilsson (sammankallande) aktiv@swck.org
Victoria Gull
Josefine Hermansson
Anette Nordenstad
Ansvarig aktivitetshelgen: Sandra Fäger aktiv@swck.org

Avelskommitté Welsh Corgi Cardigan

Avelskommitté Welsh Corgi Pembroke

Corgiinformatör
Borghild Wellström, corgi@swck.org

MH/BPH ansvariga:
Annette Nordenstad, annette.nordenstad@telia.com

PR
Johanna Gull, johannagull92@gmail.com

Redaktion Welsh Corgi Prat redaktor@swck.org
Moniqa Swälas

Regionombudsansvarig:
Angelica Nilsson, region@swck.org

Utställningskommitté: utstallning@swck.org
Ammi Aro: Sammankallande, resultatredovisning WCP, PM/annonser gällande utställning
Jennica Skoglund: Utställningsansvarig och utställningsplatser, sponsoransvarig, ansvarig internetanmälan, katalog, boka ringsekreterare, rosetter, materialansvarig
Malin Eriksson: Bokning av domare

Vallningskommitté : (Presentation Vallningskommitté SWCK)
Cor van der Beek, info@clovertrails.se
Janneke Plomp, info@clovertrails.se
Sara Rosenkvist, smukkejojs@gmail.com

Webbansvarig:
Caroline Järnbröst, web@swck.org